Juniorzy zwyciężyli Turów

Po dwóch wyrównanych ale przegranych meczach z zespołami Zastalu Zielona Góra, drużyna juniorów KS SUDETY pewnie pokonała Turów Zgorzelec!

Turów Zgorzelec – KS SUDETY Jelenia Góra 66:84 (21:11, 13:26, 12:31, 20:16)

Początek meczu był zdecydowanie dla Turówa, który już w 5 minucie meczu prowadził 16:3. Jednak w pierwszej kwarcie udało się nieco zniwelować straty do wyniku 21-11. 2 i 3 kwarta to popis zawodników prowadzonych przez Łukasza Niesobskiego. Dwie z czterech kwart Sudety wygrały 57:25 (odpowiednio 26:13 i 31:12) i nie pozostawiły złudzeń kto w  tym dniu wróci z tarczą.

Najlepszym momentem gry okazał się początek 3 kwarty, w którym Sudety miały fragment 25:3 a 4 celnymi trójkami z rzędu popisał się wtedy Tristan Dekurniewicz. W ostatniej kwarcie obaj trenerzy desygnowali do gry rezerwowych. Ostatecznie SUDETY wygrały 84:66.

Punkty dla SUDETÓW: Kleinowski 20 (2×3 ptk), Dekurniewicz 19 (6×3 ptk), Grześkiewicz 11, Walkowiak 10, Białachowski 9, Kwiatoń 5, Koper 3, Jadach 3, Dawiskiba 2, Lis 2, Wierzbicki, Kopecki.