Kwalifikacja do Mistrzostw Polski 3×3

LOTTO 3×3 QUEST w Ostrowi Mazowieckiej!

Już 8 oraz 9 czerwca br. w Ostrowi Mazowieckiej na obiekcie OMEGA, odbędzie się druga kwalifikacja do Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3. Turniej to także konkurs wsadów oraz rzutów z dystansu, a dodatkowo wszystko odbędzie się podczas Dni Miasta!

LOTTO 3×3 QUEST to cykl turniejów, które wyłonią Mistrza Polski w koszykówce 3×3 w kategoriach OPEN mężczyzn i kobiet w naszym kraju. Koszykówka 3×3 jest coraz bardziej popularna na całym świecie, a ta odmiana dyscypliny jest powrotem do korzeni, czyli do rozgrywek ulicznych. Międzynarodowy Komitet Olimpijski w czerwcu 2017 roku podjął decyzję o włączeniu koszykówki 3×3 do programu zawodów począwszy od Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Tym samym ta odmiana koszykówki błyskawicznie zaczęła się rozwijać, wzrosła konkurencja i przebić się do czołówki jest coraz trudniej…

Czytaj więcej: TUTAJ
Szczegółowe informacje i zapisy: TUTAJ


Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Jelenia Góra