Młodzicy wygrywają z Gimbasketem!

Młodzicy KS Sudety wygrywają na początek rozgrywek strefy dolnośląskiej. W niedzielę 24 września 2017 r. koszykarze młodzików udanie rozpoczęli rozgrywki strefowe do Mistrzostw Polski do lat 14 wygrywając pierwszy mecz na wyjeździe we Wrocławiu z Gimbasketem 81:19.

Gimbasket vs KS Sudety – 24.09.2017 / Google Photos

Podopieczni trenera Jarosława Wilusza od początku spotkania narzucili swój rytm gry. Zespołowa obrona oraz szybkie punkty z kontry pozwoliły naszym graczom odskoczyć na dwucyfrową przewagę gospodarzy w meczu regularnie punktował duet Oskar Kobus 19 pkt – Mateusz Samiec 23 pkt.

Dzielnie wtórował im Olaf Kret dokładając 12 pkt. Druga połowa meczu to systematyczne powiększanie przewagi. Przechwyty w obronie oraz gra z kontry naszych zawodników pozwoliła cieszyć sie z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Ostatecznie wynik 81:19 dla gości nie pozostawił złudzeń kto tego dnia rządził i dzielił na parkiecie we Wrocławiu.

Punkty KS Sudety: Szadkowski 2, Kret 12, Garbarski 5, Samiec 23, Kobus 19, Popławski 7, Oryński 3, Judka 0, Pabian 9, Oleksin – Kodź 1.