Zasady dotyczące ekwipunku zawodnika

Przedstawiamy rysunek poglądowy zawierający aktualne zasady (narzucane przez FIBA obecnie już na poziomie przepisów gry) związane z dodatkowym ekwipunkiem zawodników, które będą obowiązywały w rozgrywkach PZKosz (seniorów i młodzieżowych) w sezonie 2017/2018.

Zasady, dostępne na stronie, w dziale Pliki do pobrania, lub kliknij w poniższy obrazek:

UWAGA: Sędziowie i komisarze meczów na miejscu mają obowiązek zwrócenia uwagi zespołom i zawodnikom na nieprawidłowy ekwipunek, ale nie będą wymagali zdjęcia sprzętu/zmiany pod rygorem niedopuszczenia do gry. Sytuacje z nieregulaminowym wyposażeniem będą opisywane w raporcie komisarza i będą podlegać karom finansowym nakładanym na kluby za poszczególne pojedyncze naruszenie!

Kara za niestosowanie się do zasad to 50 zł – dla zawodników 2LM i grup młodzieżowych!