Porażka w Kłodzku z Zetkamą

Zetkama Nysa Kłodzko 68:57 KS Sudety Jelenia Góra
(14:11, 21:18, 12:12, 21:16)

Punkty:
Niesobski R. 10, Niesobski Ł. 14, Minciel 3, Szpyrka 7, Wilusz 6, Ostrowski P. 8, Pawlak 5, Jyż 4. Grali nie punktowali Raczek, Kanecki.

W środowy (11.09.2019 r.) wieczór nasi koszykarze ulegli w starciu z pierwszoligowcem z Kłodzka 68:57. Od początku spotkania gra obydwu drużyn toczyła się kosz za kosz. Nasi zawodnicy po słabszym początku 5:0 kwartę kończyli wynikiem 14:11 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie meczu na parkiecie trwała zażarta walka o każdy metr boiska. Sudety podrażnione decyzjami sędziowskimi złapali odpowiedni rytm gry wychodząc na prowadzenie 24:19. W tym czasie na boisku bardzo dobrze grą kierował pozyskany w letnim okienku do Sudetów Wojciech Szpyrka. Jego asysty otwierały drogę do kosza popularnemu Wiewiórowi oraz Jakubowi Pawlakowi.

Zetkama po czasie na żądanie Trenera Chudeusza wróciła do swojej cierpliwej gry z początku spotkania prowadząc do przerwy 35:29. Po przerwie wynik oscylowal wokół remisu trener Niesobski R. rotujac całym zespołem, sprawdzał naszych zawodników w różnych w ustawieniach taktycznych. Po trzech kwartach prowadzili pierwszoligowcy z Kłodzka 47:42.

Czwarta kwarta i cały mecz to pokaz mocnej obrony z obydwu stron. Nasz zespół przez ostatnie 10 minut gonił wynik zbliżając się do remisu 53:52 jednak to było wszystko, na co pozwolili naszym koszykarzom zawodnicy drużyny z Kłodzka.


Wyciągając wnioski odskoczyli na bezpieczna 10 punktową przewagę, kontrolując mecz i ostatecznie wygrywając w całym spotkaniu 68:57. To był bardzo dobry sprawdzian naszej drużyny z pierwszoligowcem. Mecz walki lepiej wytrzymali gospodarze. Na tle drużyny z Kłodzka, cieszy dobra zespołowa obrona nad którą pracujemy od początku przygotowań.

Zawodnicy powoli łapią świeżość w grze w ataku i coraz lepiej zgrywaja się na boisku” – powiedział trener Niesobski R.


Przypomnijmy, że w najbliższy weekend nasi koszykarze wyjadą na turniej do Nysy gdzie rozegrają mecze z 4 drużynami z drugiej ligi.

Naszych koszykarzy przed własną publicznością będziemy mogli ujrzeć 20.09.2019 r., tj.piątek o godz. 18:30, w starciu z drużyną z mająca na celu awans do ekstraklasy KS Górnik Wałbrzych.

Serdecznie zapraszamy!


Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Jelenia Góra