Tur Basket w najlepszej ósemce II ligi

KS Sudety Jelenia Góra były przeciwnikiem bielskiego Tura w drugiej rundzie play-off walki o pierwszą ligę. W pierwszej rundzie drużyna z Dolnego Śląska sprawiła miłą niespodziankę, pokonując w dwumeczu drużynę z Żar.

–   W tamtym dwumeczu nie byliśmy faworytami. Do rywalizacji przystępowaliśmy z szóstego miejsca. Nasza drużyna nie raz pokazała charakter, gdyż jest to skład stabilny, zbilansowany. Od wielu lat gramy własne założenia taktyczne i nie można nas zlekceważyć gdyż, jak pokazała ligowa rywalizacja, jesteśmy w stanie postawić się mocniejszym przeciwnikom. Przed spotkaniem z nami gospodarze byli bardziej wypoczęci. W pierwszej rundzie rozstrzygnęli dwumecz już w pierwszym meczu, co pozwoliło im na dłuższą regenerację. Naszym mankamentem w dzisiejszym meczu było duża utrata punktów w krótkim odstępie czasu. Będziemy chcieli to wyeliminować w meczu u siebie i przyjechać do Bielska na trzecie spotkanie. W końcówce nie wytrzymaliśmy trudów spotkania i już nie byliśmy wstanie dogonić przeciwnika– mówi Łukasz Niesobski, kapitan KS Sudety Jelenia Góra.

Tekst i foto: Michał Kruk, MK.
Pełen artykuł: TUTAJ